Velký úspěch našich žáků v soutěži o dřevěný pokoj snů

ŘEMESLA DĚTI BAVÍ – STLOUKALY, MALOVALY, ŠILY A VYTVÁŘELY DŘEVĚNÝ POKOJ

SNŮ

Projekt Agentury pro regionální rozvoj na podporu manuálních dovedností na školách

v kraji s názvem Řemesla nás baví zná vítěze tvůrčí soutěže o dřevěný pokoj snů. Týmy žáků (171 dětí – žáků 6.-9. tříd) stavěly dřevěné pokoje snů, vyráběly do nich nábytek, šily polštářky, malovaly a vytvářely dekorace.

Projekt zaměřený na děti v základních školách hravou formou motivuje žáky k výběru

řemeslných profesí, po kterých je na trhu práce velká poptávka.

Poslední tvořivou soutěží v letošním školním roce v rámci programu Řemesla nás baví, byla

soutěž o dřevěný pokoj snů. Soutěž byla určena pro skupiny žáků 2. stupně základních škol a nebyla jen o představě konkrétní místnosti, šlo převážně o podpoření fantazie dětí obecně.

Pro komisi, která ve dnech od 1. do 10. června vyhodnocovala soutěž, byl výběr vítězných modelů těžkým úkolem, protože všechny modely jsou velice povedené a na každém bylo znát vynaložené úsilí žáků.

Slavnostní vyhlášení vítězů dne 16. 6. 2014 na krajském úřadě v Ostravě odtajnilo tyto výsledky:

Výsledky soutěže hodnocené odbornou komisí:

1. místo – žáci ZŠ Fryčovice s vítězným modelem: Modern Room,

2. místo – žáci ZŠ Mladecko s modelem: Pokoj ptáka ohniváka,

3. místo – žáci ZŠ Fryčovice s modelem: Mí kamarádi mi postavili pokoj.

Soutěžní modely byly hodnoceny také širokou veřejností prostřednictvím internetu na stránce

Výsledky soutěže dle hlasování na internetu:

1. místo – žáci ZŠ Mladecko s vítězným modelem: Pokoj ptáka ohniváka,

2. místo – žáci ZŠ Fryčovice s modelem: Modern Room,

3. místo – žáci ZŠ Leoše Janáčka, Hukvaldy s modelem: Crazy house.