Rozšířený kurz první pomoci a KPR

Ve snaze o zvýšení povědomí o důležitosti první pomoci a schopnosti reagovat v krizových situacích se žáci 4. až 9. tříd základní školy zapojili do speciálně organizovaného rozšířeného kurzu první pomoci a kardiopulmonální resuscitace (KPR) pod vedením zkušených zdravotníků z Nemocnice ve Frýdku-Místku.

Lekce zahrnovaly praktické tréninky, kde si žáci mohli vyzkoušet techniky umělého dýchání a masáže srdce. Kromě toho se žáci naučili, jak správně poskytnout první pomoc při běžných úrazech, jako jsou řezné rány, zlomeniny, ale také jak reagovat na člověka v bezvědomí či na jiné život ohrožující stavy.

Program, který byl obohacen i o interaktivní prvky díky mobilní aplikaci „Záchranka“, poskytl žákům cenné dovednosti a znalosti, které mohou jednoho dne zachránit životy.